MS v nohejbale: Češi znají soupeře pro šampionát v Praze

Praha – Čeští nohejbalisté znají své soupeře pro základní skupiny mistrovství světa, které se bude konat od 4. do 6. listopadu v pražské aréně O2 Universum. Rozhodl o tom slavnostní los, jenž proběhl ve středu 12. října v nově zřízené nohejbalové fanzoně v Galerii Harfa.

Mezi jednotlivci čeká českého reprezentanta duel s rumunským sokem a vítězem kvalifikační skupiny, do které byly nalosovány Itálie, Bulharsko a Mali. Česká dvojice se utká s Poláky a jedním z trojice USA, Kypr, Polsko. Se severním sousedem se Češi utkají i ve trojicích, zbylý účastník pak vzejde ze skupiny Irák, Dánsko, Španělsko.

Mistrovství světa v nohejbalu se v České republice koná již poněkolikáté, poprvé však v Praze. U příležitosti největší akce tohoto sportu také v Galerii Harfa vznikla speciální fanzóna, ve které si fanoušci a návštěvníci mohou prohlédnout například výstavu artefaktů ke stoletému výročí vzniku nohejbalu, případně si zde mohou zakoupit upomínkové předměty k MS (dresy, šály, čepice), nohejbalové míče značky Gala nebo obuv Botas.

Slavnostního losování se v nohejbalové fanzoně zúčastnili prezident svazu Kamil Kleník, trenér národního týmu Petr Gulda, kapitán Jan Vanke, ambasádor turnaje a zpěvák Matěj Ruppert nebo talentovaný hráč, zpěvák a hudebník Ondřej Tolar. 

Jednotlivci

kvalifikační skupiny

W Itálie, Bulharsko, Mali

X Irák, Rakousko, Kypr

Y Polsko, Španělsko, Dánsko

Z Ukrajina, Irsko, Mexiko

hlavní soutěž 

A Česko, Rumunsko, vítěz W

B Francie, USA, vítěz X

C Švýcarsko, Maďarsko, vítěz Y 

D Slovensko, Jižní Korea, vítěz Z

Dvojice

kvalifikační skupiny

W USA, Irsko, Kypr

X Irák, Bulharsko, Mali

Y Itálie, Španělsko, Rakousko

Z Ukrajina, Dánsko, Mexiko

hlavní soutěž 

A Česko, Polsko, vítěz W

B Jižní Korea, Maďarsko, vítěz X

C Rumunsko, Švýcarsko, vítěz Y

D Slovensko, Francie, vítěz Z

Trojice

kvalifikační 

W Irák, Dánsko, Španělsko, Mali

X Ukrajina, Rakousko, Německo

Y USA, Irsko, Mexiko

Z Itálie, Bulharsko, Kypr

hlavní soutěž 

A Česko, Polsko, vítěz W

B Jižní Korea, Francie, vítěz X

C Rumunsko, Maďarsko, vítěz Y

D Slovensko, Švýcarsko, vítěz Z